ХОРОР СНИМКА! Сред напревар му падна цел кош врз глава! (ВИДЕО)

ХОРОР СНИМКА! Сред напревар му падна цел кош врз глава! (ВИДЕО)

Интересен натпревар се одигра од квалификациите за Светското првенство меѓу Аргентина и Парагвај, во кој натпревар, без никакви проблеми победија Аргентинците.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 400.000 евра.

Но, еден момент од средбата го означи овој натпревар како високоризичен.

Се се одвиваше нормално, имаше контранапад од страна на Аргентинците кои ја завршија ефикасно со забивање и тогаш требаше топката да се изведе од под кошот.

Кошаркарот на Парагвај, Алехандро Пералта, ја зема топката и се намести од аут линијата кога оддеднаш му се струполи конструкцијата на кошот.

Веднаш беше интервенирано и му беше укажа медицинска помош, но сепак не можеше да го продолжи натпреварот.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 400.000 евра.

Во продолжение погледнете ја целата ситуација:

Регистрирај се на овој линк, и добиј до 6.000 денари бонус за обложување на следниве натпревари:

ТОП 6 натпревари на кој дефинитивно треба да се обложите:

(15:05) Manchester Utd – Chelsea 
(15:30) B. Leverkusen – Schalke
(20:45) AS Roma – AC Milan
(18:30) Valencia – Real Sociedad
(20:45) Sevilla – Atl. Madrid
(20:45) Arsenal – Manchester City

Останати натпревари на кој можете да се обложите и да добиете 6.000 денари бонус, доколку се регистрирате на овој линк:

(13:30) Burnley – Everton
(16:00) Swansea – West Ham
(16:00) Tottenham – Huddersfield
(18:30) Liverpool – Newcastle
(17:00) Troyes – PSG
(18:00) Lazio – Juventus
(20:45) Napoli – AS Roma
(15:30) Schalke – Hertha
(15:30) Hamburger SV – Mainz
(18:30) RB Leipzig – Bor. Dortmund

Оставете коментар