Цела Шпанија се крена на нозе поради овие судиски одлуки во корист на Барселона!

Цела Шпанија се крена на нозе поради овие судиски одлуки во корист на Барселона!

Барселона ја победи екипата на Алавес во уште еден луд натпревар со резултат 2:1.

Сепак, во центарот на вниманието се две спорни ситуации, првата е кон победничкиот гол на Лионел Меси.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

Во акцијата во која Пако Алкасер соборен, напаѓачот топката ја прифати од офсајд позиција, но помошниот судија го остави знаменцето спуштено.

Неколку минути подоцна, Алавес бараа пенал кога топката го погоди играчот на Барселона во рака, гостите викаа, бараа пенал но ништо од тоа.

Оваа ситуација ја објасни Итуралде Гонзалес за мадридски АС, за кој работи како стручен консултант за вакви ситуации.

„Иако делува дека судијата погрешил, не беше пенал. Раката беше во природна позиција, покрај телото, а покрај тоа и Мунир шутираше од непосредна близина, па Умтити немаше време да реагира било како поинаку„ рече Итуралде Гонзалес кој потврди дека ситуација за вториот гол била офсајд.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

Овој меч предизвика голем број на коментари и сигурно дека истата ќе трае и во наредните денови.

Оставете коментар