Целото семејство на Роналдо замина во Париз, погледнете зошто (ФОТО)

Целото семејство на Роналдо замина во Париз, погледнете зошто (ФОТО)

Речиси целото семејство на Кристиано Роналдо денес одлета за Парис каде што ќе присуствуваат на церемонијата за доделување на „Златната топка”.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот, вреден 100.000 евра.

Тие заминаа на пат со приватен лет од Мадрид кон Париз, а покрај Роналдо и неговата мајка, во авионот беа неговиот брат, двете сестри, неговиот најстар син, и неговата Вереница Георгина, додека пак трите мали бебиња останаа дома.

Многумина сметаат дека за сигурно Роналдо ќе биде тој кој што ќе ја освои титулата за најдобар фудбалер на 2017 година според „Франс Фудбал” и ќе ја добие својата 5-та „Златна топка”.

Таткото на Нејмар повторно шокираше: Мојот син веќе купи вила таму, и планира да се пресели во…

Погледнете ги фотографиите во продолжение и дознајте за што всушност се работи:

Pronta para mais uma ida a Paris ✈️✈️✈️

A post shared by Maria Dolores (@doloresaveiroofficial) on

https://www.instagram.com/p/BcZvTAFFxSE/?taken-by=cristiano

Оставете коментар