Червар го напушта кормилото? “Хрватска и без мене има иднина”

Червар го напушта кормилото? “Хрватска и без мене има иднина”…

Ракометната репрезентација на Хрватска не ја исполни дадената цел и не влезе во борба за медал на овогодинешното Европско Првенство.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

Хрватска во преполната загребска Арена имаше потреба од победа или реми за премин во полуфинале, меѓутоа хрватските ракометари потфрлија и претрпеа пораз од 30:27.

Сигурно е дека ќе има промени на клупата на Хрватска, а Лино Червар и самиот најави своја оставка.

“Точно е дека имам договор до крајот на ова првенство, ја водев оваа репрезентација 166 пати и стварно не се штедев. Секако дека и без мене хрватскиот ракомет и хрватската репрезентација имаат иднина. Верував дека во Хрватска постојат стручни лица кои можат да направат одлична работа за овие момци, а јас ќе го подржам новиот селектор”, порача Червар после поразот од Франција на Европското првенство во Хрватска.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

Всушност, се уште постои можност Хрватскиот ракометен сојуз да му понуди нов договор, но судејќи според освоениот резултат, во овој момент таквото сценарио е невозможно.

Регистрирај се на овој линк, и добиј до 6.000 денари бонус за обложување на следниве натпревари:

(17:00) PSG – Montpellier
(18:00) Sassuolo – Atalanta
(20:45) Chievo – Juventus
(15:30) Bayern – Hoffenheim
(15:30) Bor. Dortmund – Freiburg
(15:30) RB Leipzig – Hamburger
(15:30) Stuttgart – Schalke
(16:15) Valencia – Real Madrid
(20:45) Villarreal – Real Sociedad

Оставете коментар