Шокантни вести ја „тресат” Италија: Астори бил убиен?!

Шокантни вести ја „тресат” Италија: Астори бил убиен?!

Италијанските медиуми утрово започнаа да пушуваат околу можните причини за смртта на Давиде Астори, а повеќето беа шокирани кога дознаа дека главната причина за смртта не е ниту срцев ниту мозочен удар.

Според Јавниот обвинител во Удине Антони Де Николо, станува збор за убиство, а во отворена била и истрага со цел да се истражи секоја информација.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 400.000 евра.

„Отворивме истрага под претпоставка дека се работи за убиство. Засега поднесена е пријава против непознати лица, но не можеме ништо да потврдиме додека ги чекаме резултатите од аутопсијата која е во тек“, потврди Де Николо.

Во моментов ова е единствената изјава што пристигнала од официјален надлежен орган, а целата ситуација ќе се разјасни кога ќе бидат објавени резултатите од аутопсијата која се одвива во моментов.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 400.000 евра.

Оставете коментар