ШОК! Жељко Обрадович полуде од бес и го исшамари својот играч сред меч (ВИДЕО)

ШОК! Жељко Обрадович полуде од бес и го исшамари својот играч сред меч (ВИДЕО)

Жељко Обрадович беше бесен како рис за време на мечот Фенербахче и Банвита каде неговиот тим беше поразен за прв пат во 2018-та година, а бесот на најтрофејниот тренер во Европа најдобро на своја кожа го осети Мелих Махмутоглу.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

Очигледно е дека Махмутоглу нешто сериозно погрешил, што го испровоцира Обрадович за да го исшамари за време на еден од тајм-аутите.

Иако не го удри премногу јако, многумина во турција се шокирани со ваквата постапка на легендарниот тренер, додека Махмутоглу мирно ја прифати критиката, па и покрај таквата постапка на својот тренер.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

Погледнете ја ситуацијата:

Оставете коментар