Шоу на дербито во Португалија! Судијата го исклучи членот на медицинската помош! (ВИДЕО)

Шоу на дербито во Португалија! Судијата го исклучи членот на медицинската помош! (ВИДЕО)

Жестоко беше на големото португалско дерби помеѓу Порто и Спортинг кој домашната екипа го доби со резултат 2:1.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

Меѓутоа, мечот го одбележи инцидентот после кој судијата од теренот го исклучи припадникот на итната медицинска помош кој седеше помеѓу двете клупи со колегите.

Се се случи кога топката отиде накај нив, а тие не сакаа да ја вратат назад.

Фабио Контрао притрча кон нив и силно го избутка еден од членовите на итната медицинска помош со што тој се најде на земја.

Следеше тотален хаос и судијата се одлучи за потег кој ретко можеме даго видиме на фудбалските терени одосно го исфрли од теренот членот на медицинскиот тим.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

Порто со оваа победа го идфрли Спортинг од трката за титулата, а исто така ја одржа и предноста во однос на Бенфика.

Сега имаат 67 бода, осум повеќе од Бенфика која има меч помалку.

 

Оставете коментар