Шпанска БОМБА: Реал Мадрид во потрага по ѕвездата на Милан

Во Реал Мадрид веќе не е тајна дека дефанзивецот на Милан и италијанската репрезентација, Алесио Ромањоли е една од главните трансфер цели за засилување на добраната на „кралскиот клуб”.

Според информациите кои пристигнаа од шпанските медиуми, Флорентино Перез сека да ја засили и подмлади одбраната, а прв на списокот на фудбалери кои можат да го остварат тоа е дефанзивецот на Милан, Алесио Ромањоли.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 400.000 евра.

Иако неодамна италијанските медиуми открија дека Милан одбил понуда од Челзи тешка 50 милиони евра за дефанзивецот, останува само прашање на време да видиме како истиот клуб ќе реагира на понуда од кралевите.

„Росонерите” веќе започнаа преговори за нов договор на 23-годишниот дефанзивец, но од друга страна ниту Перез нема да жали да потроши огромна сума на пари за да го донесе Италијанецот на „Сантиаго Бернабеу”.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 400.000 евра.

Оставете коментар