Nike направи шокантна грешка и откри огромна тајна за Кристијано Роналдо

Nike направи шокантна грешка и откри огромна тајна за Кристијано Роналдо…

Отпаднаа и најмалите сомнежи кој ќе ја освои „Златната топка“ за мината сезона, откако веќе неколку часа на социјалните мрежи циркулира слика со „копачка ЦР“ која потврдува дека Роналдо ќе ја добие наградата.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот, вреден 100.000 евра.

На фотографијата е копачка од брендот кој го носи Португалецот, како и натписи кон неа „Петти триумф“ и „CR 2017“.

Во прилог се дадени „16, 14, 13, 08“, што одговара на годините во кои Португалецот ги доби неговите претходни четири „Златни топки“.

ФИФА објави неверојатни информации: Погледнете колку луѓе сакаат билет за СП, иако чинат и по илјадници евра

Церемонијата ќе се одржи утре во Париз. Претходно изборот се случуваше во јануари, но тогаш Роналдо ќе биде многу ангажиран и нема да може да присуствува.

Регистрирај се овде и добиј 6.000 денари бонус за обложување.

(20:45) Liverpool – Sp. Moscow
(20:45) Porto – Monaco
(20:45) Real Madrid – Bor. Dortmund
(20:45) Shakhtar – Manchester City
(20:45) Tottenham – APOEL

Оставете коментар